Vše v našem životě má svůj konec i začátek a lpění na věcech z minulosti přináší jen utrpení. To se týka i mého působení na projektu bikeparku Zubří, který jsme společnými silami s minimálním rozpočtem, ale zato s maximálním nadšením se Zuberskou partou zrealizovali. Historie se začala datovat v roce 2007 kdy nám byl nabídnut pozemek a my z materiálu který se jsme na dvoukoláku dovezli z demolice tamní sokolovny, sestavili první překážky – Opravdový duch tělovýchovy! Poté nasledovaly úspěšné dotační programy, 02 think big a Nadace Vodafone, díky kterým se nám podařilo vybudovat v české republice unikát, neřku-li i okolí, první park s krytým foampitem a měkkým dopadem pro bezpečný tréning triků 💥.

V bikeparku jsem strávil dobrý deset svého života a za těžkou manuální práci, odpovědnost a byrokracii mi však byla odměnou, radost z toho, že projekt dělá šťastným nejen mě, ale všem kdo náš sport zkusili a park navštívili zvláště pak na náš festival extremních sportů Hcore Contest který má za sebou neskutečných deset opakování, a zvlášť ten poslední byl skvělým a důstojným rozloučením před příchodem nesmyslných opatření. Nelituju ani minuty!

Vše co v životě dělám, tak dělám na 100% a vzhledem k tomu, že od roku 2015 žiji a pracuji na Maltě toto přestalo být reálné a kolo se pomalu přesunulo na druhou příčku kde jej nahradil freediving.

Ale nesmutněte bikepark pojede dál, i beze mne a to v omezenější, za to méně údržbové formě, dvou velkých skoků velké lajny s tím, že se jen změní právní forma – z oddílu TJ se přesunujeme pod spolek Offroad Club Zubří.
Foampit a Resi budou taky na místě a jen se poopraví na jaře rozjezdová rampa.

Díky všem, kteří byli jakkoliv součástí této etapy za společnou srandu, zážitky a ukázání cesty ostatním! Bez vás by tenhle projekt nikdy nevznikl.

Park pojede dál a pokud budete chtít připojit ruku k dílu budete vítání 🤟