Letošní zima patří mezi ty obzvláště kruté proto když mi v půlce mrazivého března dorazila nabídka od Kuby Vencla na dvou týdenní trip do španělského bikeparku La Poma neváhal jsem. Vše šlo ráz na ráz, druhý den byly koupené letenky a za dva dny jsem již vyrážel do Prahy. V den odletu nás přivítalo čerstvých 10cm sněhu o důvod víc těšit se na letiště, odbavení kol proběhlo s ČSA v pohodě, zavazadla byly pod 24kg a s rozměrem a nikdo neměl problém. Barcelona byla jiný příběh, teploty okolo dvacítky a slunce pálilo do tváře, zajímavé je ikdyž pro nás to bylo na tričko a pro švédy na beztričko domorodci jsou povětšinou zabaleni do bund, ale přeci jen v létě mají kolem čtyřiceti stupňů takže ten dvaceti stupňový rozdíl odpovídá :). Cestujeme vlakem do vesničky Vilassar de Mar, kde jsme si pronajali společně s Patrikem Leitnerem aka Petzem Apartmán, v komplexu je již ubytovaná parta mlaďochů ze Švédska a drtí bazén (na který byla pro nás přeci jen ještě zima). Skládáme kola a po příjezdu Patrika vyrážíme do přilehlého Premia de Mar kde se nachází La poma. Po přijezdů na místo jsem byl trochu v šoku, na skocích se prohání Matt Mcduff, Andreu Lacondeguy, Pavel Alekin, Makken a spol a všichni sázejí hroznou dýku. Zdravička s klukama a to uz Kuba s Petzem jdou na velkou lajnu, která je údajně jednodušší ale z velkýho kickeru mám dost respekt takže najíždím 4sku a menší řadu po zimě to přeci jen není uplně diskotéka.

Park je dost zábavný a téměř každý si přijde na své, MX foampit, 4x trať, osvětlené trialové hřiště, rozsáhlý pumptrack, malá a velká řada dirtů. Přičemž malá je poměrně dost technická zvlášť první transférová část, která potrápí nejednoho foampit ridera. O provoz se stará sympatický chlápek ze své boudy u vstupu, platí se 4Eur za využití parku na den a 7EUR za park s foampitem – takže zuberská cenovka je ještě hodně lidová :). Jedinou nevýhodou parku je, že ideální podmínky jsou obvykle ráno od 8 do 12, potom začíná foukat poměrně silný vítr a svítí slunce přímo do obličeje na dirtové lajně, jezdit se dá zase od 16 do večera. 

V průběhu týdne se knám připojil Teodor Kováč, Dudo a Onýs. Takže bylo o zábavu postaráno nonstop. Jeden den jsme se s Dudem a Onýsem urvali a jali se objevovat krásy noční barcelony. Výborná párty kdy jsme díky naší průvodkyni Vandě obešli různé underground podniky v centru barcy kde vyhrávalo Ill Nino a pivko stálo Euro, moc díky!

Co si budeme povídat návrat do Zubří hodně bolel, v den příjezdu mě potkala sněhová kalamita jakou za celou dobu ne, kdo by to byl čekal v dubnu. V příštích dnech by se tu mělo objevit taky kratší video ať máte představu o co šlo…