Do parku se jezdci začali hrnout kolem 10 hodiny, kdy začínala registrace a jezdci si začali zvykat na
streetové podmínky. Během tréninku pomalu začaly růst stany s hudbou a Action sport bar, který
celý den zásoboval diváky i jezdce dobrým pitím.

Většina jezdců měla problém s povrchem překážek. Plech bohužel klouže a proto je potřeba dávat si
větší pozor, ale místní zabijáci, kteří mají park najetý ukázali, že nic není nemožné.

Během 11 hodiny se trénink rozdělil na bmx a mtb aby si mohl zajezdit opravdu každý. Parta se
sešla opravdu velká, přijeli kluci ze Zlína, Brna, Brumova, Ostravy a také ze Slovenska. Při začátku
kvalifikace bylo registrovaných 40 jezdců, což dle mého názoru je akorát.

V 1 hodinu odstartovala kvalifikace BMX amatérů. Celý závod se jel po skupinkách zhruba 6-7 jezdců.
V kvalifikaci jasně dominoval Lucas Ephraim ze Zlína, který dával mnoho whipů, barspinů a condorů.
Dále Adam Jeřábek, který sázel na turndowny, 180 na bengu a 360 na funboxu, vytáhl se i Wampa
z kopru, který louskal whipa a bárspin. Největší pecka v kvalifikaci přišla od rodáka ze Vsetína Michala
Kováře, který odjel obrovský transfer z rádiusu do bengu. Do finále nakonec postoupilo 6 jezdců.
3 místo obsadil Lucas Ephraim, svým zabijáckým stylem, 2 místo si zasloužil Kuba Kalous z Ostravy,
který zabíjel krásnýma 360, manual do footjamu a mnoho barspinů. 1 místo si zaslouženě odnesl
Dominik Walter svými 360, pedalingy, condory, 180 to doublepeg a jako besttrick vytáhl krásný a
odjetý 540 přes funbox.

Po amatérech přišli na řadu profíci. Těch bylo opravdu hodně a bylo se na co dívat. Hned ze startu se
vytáhl Honza Hanzlík, který překvapil krásným flairem v plechové mini, a dalšími parádičkami, které
ho jasně poslali do finále. Petr Podešva ze zlína zabíjel krásnýma barspinama, whipem a condory ať
už v rádu nebo na funboxu, Luky Sádlo Saidler vytáhl nebezpečný flip, za který dostal velký potlesk.
Byl to jediný flip dne přes funbox. Luky Macháč z Brumova nasadil z první velký doublwhip v mini.
Tomáš Novosad z Hovězí u Vsetína vytáhl transfer z dangeru do rádiusu, pokoušel se o 360 lookback,
ale po pár pokusech se rozbil. David Hradil dal na 3 pokus 720 na funboxu a pak přišla skupina negrů
z Brooklynu, kde postupovala velká většina. Ve finále potom nastalo to pravé peklo, jezdci jeli nejen
o stupně vítězů, ale také byli hodnoceni stylem, nejlepším trikem a originální lajnou. O nejlepší trik se
poprali Sádlo s Podem, kteří oba vyndali dablwhip do tepu, ale sádlo vytáhl ještě báro dolů, za tuhle
prasárnu dostal ráfky od Mutantbikes. Nejlepší styl měl Martin Glombíček, krásné polety, condory
všude, turndown a 360 na jistotu, za styl bral nové řidítka od Mutantu. Na 3 místě ve finále se umístil
Adam Bishop Liebl, negrovský styl, bára, downwhipy, smith to feeble to 180, luc-e to 180 a dalších

parádiček na railu, jako svůj lasttrick odjel z první opo downwhip přes roh pyramidy, je to šéf!! 2
místo obsadil Zlíňák Pode, za bára, whipy, vytasil taky bar bar přes funbox. A 1 místo, zaslouženě
Luděk Sedlář, hangover dolu railem, smith to hard 180, bar na bednu, opo dar dolů, 18bar z piknikáče
a whipa z fakie, prostě kdo neviděl tak nevěří… krom 1 místa byl oceněn nejlepší jízdou, nose manual
přes bednu a za to má novej převodník od Mutantu.

Kluci na velkých kolech se ale také nenechali zahanbit. Peťa Zuzaňák zabíjel unturndown jak na
funboxu tak na beng tu bengu, bral 4 místo. Jirka Kotrla jel v podobném stylu, 360 lítaly, kde mohly
ve finále vyndal 270 z mini do bengu, ale bohužel neodjel a odnesl si vykloubený palec, ale i tak
obsadil 3 místo. Za 2 místo byl ohodnocen Daniel Pexe Olejár z Brna, negr na velkém kole, barspiny
do manuálu, 360 bára, whipy a bar bar z rádiusu. Vyhrál také bestrick za čistě odjetý 180bar přes
spinu. První místo obsadil Pavel Havran z Valmezu, whipy, 540 v rádu, 360, can can, tenhle kluk si to