Už nějakou chvíli se nacházím na Maltě, pokud máte mezery v zeměpisu jedná se o malý ostrov ve středozemním moři. Pomalu nám tady začla po letních vedrech sezóna, takže jsem oprášil svého commencala a vyrazil s místní bike partičkou objevovat možnosti. Mám štěstí a na ostrově je super bike komunita kterou vede místní ikona John Zammit, neskutečně vitální strejda který je předsedou tamní Bmx asociace a vybudoval místní mládeži parádní podmínky pro ježdění. Najdete tady loni vybudovaný indoor skatepark, venkovní skatepark, trailsy a bikrosku. Takže zablbnout se dá parádně. Mimo to pokud sledujete bmx videa tak na ostrově gozo se nachází neskutečné přírodní quartery a wallridy.
Právě tam jsem se vydal s Honzou Klingerem a Kubou Najmanem v doprovodu jeho přítelkyně parádně strávený den – fotky mluví za vše.
Jinak se za náma dorazil podívat i trailsový guru Jirka Zouhar, kterého bohužel chytly záda takže raději dá věci doma do pořádku a snad se s ním v lednu shledáme.

Pokud by jste nevěděli co s víkendem kluci z bmx malta pořádají závody s afterparty. Letenky z polska a vídně jsou za pusu takže neváhejte…
https://www.facebook.com/events/493467194152667/

Letenky z prahy jsou k sehnání s Air Malta

Foto: Tomka, Kajman, Jirka Zouhar